• 0
  • Sepetiniz boş
Menü
Hesabım
İletişim

Hakkımızda

NUR KALAY KİMDİR

 

İzmir doğumlu olan Nur Kalay;
Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarım Bölümünden birincilikle mezun oldu. Yine aynı üniversitede Moda Tasarım Yüksek Lisansını tamamladı.

Mezuniyet sonrası Zeki Müren,Emel Sayın ve Bülent Ersoy gibi starların sahne kostümlerini hazırlayan ünlü modacı Fevziye Çamer ile birlikte, bir çok sanatçıya ve iş kadınlarına haute couture ve hazır giyim tasarımlar hazırlayarak iş hayatına adım attı.

Sonrasında, Hazır giyim koleksiyonlarına yoğunlaşarak;
Polo garage, Mudo, Beymen/Beymen Club gibi Türkiye’nin hazır giyim sektöründeki öncü moda markalarında; Kadın Giyim ve Erkek Giyim Koleksiyon Tasarımcısı olarak çalıştı.

İlk defilesi olan “Black&White” koleksiyonu, Fashion Tv iş birliği ile 302 ülke de canlı yayınla gösterildi. Bunun üzerine ulusal ve uluslararası bir çok yarışma ve organizasyonlardan ödüller aldı ve defilelerle koleksiyonlarını tanıttı.

Nur Kalay; aynı zamanda çeşitli üniversitelerde Moda Tasarım dersleri üzerine eğitim ve seminerler vererek, geleceğin tasarımcılarının yetişmesine destek olmaktadır.

 

NUR KALAY COLLECTION

 

NUR KALAY COLLECTION markası, 2015 yılından bugüne Nur Kalay imzalı Hazır Giyim Koleksiyonlarının satışını sürdürmektedir.

2015 ylında 20 bayi ile serüvene başlayan NUR KALAY COLLECTION; 2017 yılında, yurt içi ve yurt dışında olmak üzere 50 bayide vitrinlerdeki yerini almıştır.

NUR KALAY COLLECTION 2018 yılında ilk perakende mağazasını açarak mağazacılık sektörüne adım atmıştır.

NUR KALAY COLLECTION markası, moda akışını yakalamış tasarımlar ve her geçen gün büyüyen koleksiyonu ile kadın giyimde şıklığın temsilcileri arasında yer alıyor.

Bugün; kaliteli giyim prensiplerinden ödün vermeden tasarlanan ürünlerini; yurt içi ve yurt dışı (Türkiye, Avrupa ve Kuveyt) olmak üzere 60 prestijli nokta ve İstanbul'da bulunan NUR KALAY COLLECTION mağazası ile müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.